A A A K K K
людям із порушенням зору
Dom Polski w Barze
pl

XXXIV Festiwal Kultur Narodowych

Дата: 24.05.2026 14:39
Кількість переглядів: 11

Фото без опису20 maja w Szargorodzie odbył się XXXIV Festiwal Kultur Narodowych „Wszyscy jesteśmy dziećmi Twoimi, Ukraino!”.

Chór dziecięco-młodzieżowy „Młode Liście” zaprezentował swój program artystyczny. W repertuarze znalazły się utwory współczesnych polskich i ukraińskich wykonawców, poświęcone braterstwu, jedności między narodami oraz współczesnemu pokoleniu i jego roli w budowaniu państwa.

Nasza solistka Anastazja Zając wykonała niezwykle melodyjną piosenkę Arkadiusza Kobusa „Wędruje lato”, która w pełni ukazała jej piękny sopran.

Podczas festiwalu zaprezentowano muzykę, pieśni i tańce Ukrainy, Polski, Czech, Gruzji, Hiszpanii, Izraela, a także żywiołowe pieśni romskie w wykonaniu amatorskich zespołów z różnych zakątków obwodu.

Dziękujemy pani Irynie Stecenko oraz pani Natalii Jukalczuk z Winnickiej Administracji Państwowej i Obwodowego Centrum Twórczości Ludowej, które zajmują się sprawami narodowościowymi, za możliwość wyjazdu i udziału w festiwalu.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do organizatorów z Szargorodu — pracowników wydziału kultury, domu kultury, lokalnej administracji oraz wszystkich zaangażowanych osób — za doskonałe przygotowanie wydarzenia i niezwykle ciepłe przyjęcie.

Liudmiła Chałabuda

 

20 травня в Шаргороді пройшов XXXIV Фестиваль національних культур " Всі ми - діти твої, Україно!".

Дитячо - молодіжний хор "Молоде листя" представив свою програму. Це пісні сучасних польських та українських виконавців про братерство, єдність між народами та сучасне покоління і його роль в творенні держави.

Наша солістка Анастасія Заєць заспівала надзвичайно мелодичну пісню Аркадіуша Кобуса "Мандрує літо", що повною мірою розкрила її чудове сопрано. На фестивалі були представлені музика, пісні і танці України, Польщі, Чехії, Грузії, Іспанії, Ізраїлю та запальні ромські пісні у виконанні аматорських колективів з різних куточків області.

Дякуємо п. Ірині Стеценко та п. Наталі Юкальчук з Вінницької Державної адміністрації та Обласного Центру Народної Творчості, котрі займаються справами національностей, за можливість поїхати і взяти участь у фестивалі. Дякуємо організаторам з Шаргорода: працівникам відділу культури, будинку культури, місцевої адміністрації та всім небайдужим за чудову підготовку заходу та теплий прийом.

Людмила Халабуда



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора